Style Guide (2.0.1) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: File
bn: ফাইল

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Media
bn: মাধ্যম

en: System
bn: সিস্টেম

en: Table
bn: টেবিল

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Strong
bn: শক্তিশালী

en: Text format
bn: লেখার ফরম্যাট
