Style Guide (2.0.1) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Overview
pt: Visão geral

en: File
pt: Arquivo

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Buscar

en: Password
pt: Senha

en: Weight
pt: Peso

en: Quote
pt: Cotação

en: Small
pt: Pequeno

en: Text
pt: Texto

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Menu link
pt: Link de menu

en: Comment
pt: Comentário

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Media
pt: Mídia

en: System
pt: Sistema

en: Table
pt: Tabela

en: Button
pt: Botão

en: Purpose
pt: Propósito

en: Your search yielded no results.
pt: Sua busca não retornou resultados.

en: Lists
pt: Listas

en: Syndicate
pt: Feeds

en: Superscript
pt: Sobrescrito

en: Select
pt: Selecionar

en: Bold
pt: Negrito

en: Common
pt: Comum

en: Italic
pt: Itálico

en: Subscript
pt: Subscrito

en: More help
pt: Mais ajuda

en: Blockquote
pt: Bloco de citações

en: Pager
pt: Paginador

en: More link
pt: Link "mais"

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Underline
pt: Sublinhar

en: Ordered list
pt: Lista ordenada

en: Unordered list
pt: Lista não-ordenada

en: Radios
pt: Rádios

en: Checkbox
pt: A caixa de seleção

en: Horizontal rule
pt: Linha horizontal

en: Fieldset
pt: Conjunto de campos

en: Textarea
pt: Caixa de texto

en: Strong
pt: Forte

en: Text format
pt: Formato de texto

en: Feed icon
pt: Ícone do feed

en: Managed file
pt: Gerenciar arquivos

en: Password confirm
pt: Confirmar senha
