Style Guide (2.1.0) - en to gu translation catalogue (19 entries)

en: Forms
gu: પત્રકો

en: User interface
gu: વપરાશકર્તા ઈન્ટરફેસ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Item
gu: નંગ

en: Date
gu: તારીખ

en: Links
gu: કડીઓ

en: Search
gu: શોધ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Small
gu: નાનું

en: Text
gu: લખાણ

en: Textfield
gu: લખાણ ક્ષેત્ર

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Lists
gu: યાદીઓ

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Textarea
gu: લખાણ વિસ્તાર

en: Text format
gu: લખાણનુ બંધારણ
