Style Guide (2.1.1) - en to bo translation catalogue (39 entries)

en: User interface
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འཆར་ངོས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Links
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Search
bo: འཚོལ

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Small
bo: ཆུང

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག

en: Menu link
bo: འདེམས་བྱང་གི་སྦྲེལ་ཐག

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Media
bo: འཕྲིན་ལམ

en: System
bo: མ་ལག

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Syndicate
bo: མཉམ་བཟོ

en: Superscript
bo: གོང་ཡིག

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Bold
bo: སྦོམ་བྲིས

en: Common
bo: རྒྱུན་ལྡན་གྱི་སྒྲིག་འགོད།

en: Menus
bo: འདེམས་བྱང

en: Italic
bo: གསེག་བྲིས

en: Subscript
bo: འོག་ཡིག

en: Layouts
bo: བཀོད་པ།

en: Blockquote
bo: ཚན་པ་ལུང་འདྲེན་པ

en: Pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད

en: More link
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Underline
bo: འོག་ཐིག

en: Ordered list
bo: གོ་རིམ་ཅན་གྱི་མིང་ཐོ

en: Unordered list
bo: གོ་རིམ་མེད་པའི་མིང་ཐོ

en: Horizontal rule
bo: འཕྲེད་ཐིག

en: Fieldset
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྡེ་ཚན

en: Strong
bo: བརྩན་པོ

en: Text format
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་གཞག
