Style Guide (2.1.1) - en to kn translation catalogue (34 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Superscript
kn: ಸೂಪರ್-ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Bold
kn: ಬೋಲ್ಡ್‍

en: Common
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Italic
kn: ಇಟಾಲಿಕ್

en: Subscript
kn: ಸಬ್‍ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Layouts
kn: ಲೇಔಟ್‍ಗಳು

en: Pager
kn: ಪೇಜರ್

en: Underline
kn: ಕೆಳಗೆರೆ ಎಳೆ

en: Ordered list
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ ಪಟ್ಟಿ

en: Unordered list
kn: ಕ್ರಮವಾಗಿಲ್ಲದ ಪಟ್ಟಿ

en: Horizontal rule
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲಿನ ನಿಯಮ
