Style Guide (2.1.1) - en to ps translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: File
ps: دوتنه

en: Date
ps: نيټه

en: Links
ps: تړوني

en: Search
ps: لټون

en: Password
ps: پټ توری

en: Weight
ps: وزن

en: Link
ps: تړونی

en: Text
ps: متن

en: Comment
ps: تبصره

en: Media
ps: رسنۍ

en: System
ps: سيستم

en: Table
ps: لښتيال

en: Button
ps: تڼۍ

en: Lists
ps: لړونه

en: Superscript
ps: جګ ليک

en: Select
ps: غوره

en: Bold
ps: زغرد

en: Menus
ps: غورنۍ

en: Italic
ps: رېوند

en: Subscript
ps: ټيټ ليک

en: Blockquote
ps: وينالېږد

en: Underline
ps: كرښن

en: Strong
ps: زغرد

en: Text format
ps: متن بڼه
