Style Guide (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (57 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Item
ru: Элемент

en: Overview
ru: Обзор

en: File
ru: Файл

en: Date
ru: Дата

en: Links
ru: Ссылки

en: Search
ru: Поиск

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: Quote
ru: Цитата

en: Link
ru: Ссылка

en: Small
ru: Маленький

en: Text
ru: Текст

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Menu link
ru: Ссылка меню

en: Comment
ru: Комментарий

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Media
ru: Мультимедиа

en: System
ru: Система

en: Table
ru: Таблица

en: Button
ru: Кнопка

en: Your search yielded no results.
ru: Поиск не дал результатов.

en: Lists
ru: Списки

en: Syndicate
ru: Сбор новостей

en: Superscript
ru: Надстрочный

en: Select
ru: Выбрать

en: Bold
ru: Жирный

en: Common
ru: Общие

en: Menus
ru: Меню

en: Italic
ru: Курсив

en: Subscript
ru: Подстрочный

en: More help
ru: Справка

en: Blockquote
ru: Цитата

en: Pager
ru: Постраничный навигатор

en: More link
ru: Ссылка "Ещё"

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Underline
ru: Подчёркивание

en: Ordered list
ru: Пронумерованный список

en: Unordered list
ru: Маркированный список

en: Radios
ru: Радиокнопка

en: My image
ru: Мои изображения

en: Tables
ru: Таблицы

en: Checkbox
ru: Флажок

en: Horizontal rule
ru: Горизонтальная черта

en: Checkboxes
ru: Блоки флажков

en: Textarea
ru: Текстовая область

en: Strong
ru: Сильный

en: Text format
ru: Текстовый формат

en: Autocomplete textfield
ru: Поле с автозаполнением

en: Progress bar
ru: Прогресс бар

en: Menu tree
ru: Дерево меню

en: Feed icon
ru: Иконка ленты

en: Monospace
ru: Моноширинный

en: Confirm form
ru: Форма подтверждения
