Style Guide (8.x-1.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Item
ar: عنصر

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Links
ar: روابط

en: Search
ar: بحث

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Link
ar: رابط

en: Small
ar: صغير

en: Text
ar: نص

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Comment
ar: التعليق

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Media
ar: ميديا

en: System
ar: النظام

en: Table
ar: جدول

en: Button
ar: زر

en: Your search yielded no results.
ar: لا يوجد نتائج لبحثك

en: Lists
ar: قوائم

en: Syndicate
ar: تلقيم

en: Superscript
ar: نص علوي

en: Menus
ar: القوائم

en: Italic
ar: مائل

en: Subscript
ar: مخطوطة

en: More help
ar: المزيد من المساعدة

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: More link
ar: رابط المزيد

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Fieldset
ar: مجموعة حقول

en: Textarea
ar: منطقة نص

en: Strong
ar: مهم

en: Text format
ar: تنسيق النص
