Style Guide (8.x-1.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (18 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Item
ur: شے

en: Overview
ur: جائزہ

en: File
ur: فائل

en: Date
ur: تاریخ

en: Links
ur: لنکس

en: Search
ur: تلاش

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Small
ur: چھوٹا

en: Text
ur: متن

en: Comment
ur: تبصرہ

en: System
ur: نظام

en: Text format
ur: متن کی آرائش
