Style Guide (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (38 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Item
oc: Element

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File
oc: Fichièr

en: Date
oc: Data

en: Links
oc: Ligams

en: Search
oc: Recercar

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Small
oc: Pichon

en: Text
oc: Tèxte

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Comment
oc: Comentari

en: Media
oc: Mèdia

en: System
oc: Sistèma

en: Table
oc: Tablèu

en: Syndicate
oc: Sindicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: Bold
oc: Gras

en: Menus
oc: Menús

en: Italic
oc: Italica

en: Layouts
oc: Mesas en pagina

en: More help
oc: Mai d'ajuda

en: Pager
oc: Paginacion

en: More link
oc: Ligam "plus"

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Underline
oc: Souligné

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: Fieldset
oc: Grop de camps

en: Checkboxes
oc: Casas de marcar

en: Strong
oc: Fòrt

en: Text format
oc: Format de tèxte
