CKEditor Styles Combo Plus (1.0.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Styles
it: Stili

en: No styles configured
it: Nessuno stile configurato

en: @count styles configured
it: @count stili configurati

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
it: L'elenco di stili fornito è sintatticamente scorretto.

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
it: Elenco di classi che saranno rese disponibili nel menu a comparsa «Stili». Inserire una o più classi per riga con il formato: elemento.classeA.classeB|Etichetta. Esempio: h1.title|Title. Esempio complesso: h1.fancy.title|Fancy title.<br />Questi stili devono a loro volta essere disponibili nel file CSS del tuo tema.

en: Each style must have a unique label.
it: Ogni stile deve avere un'etichetta univoca.
