Subsite (2.0.0) - en to fi translation catalogue (23 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Value
fi: Arvo

en: Weight
fi: Paino

en: Theme
fi: Teema

en: Unknown export format.
fi: Tuntematon vientimuoto.

en: Menus
fi: Valikot

en: Book navigation block display
fi: Kirjojen navigaatiolohkon näyttäminen

en: Path to custom icon
fi: Oman pikakuvakkeen polku

en: Show block on all pages
fi: Näytä lohko kaikilla sivuilla

en: Show block only on book pages
fi: Näytä lohko ainoastaan kirjojen sivuilla

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
fi: Jos valitset <em>Näytä lohko kaikilla sivuilla</em>, lohko sisältää kaikkien sivuston kirjojen automaattisesti luodut valikot. Jos valitset <em>Näytä lohko ainoastaan kirjojen sivuilla</em>, lohko sisältää ainoastaan parhaillaan luettavan kirjan valikon. Lohkoa ei tällöin näytetä, jos luettava sivu kuulu mihinkään kirjaan. Lohkon <em>sivukohtaisia näkyvyysasetuksia</em> ja muita näkyvyysasetuksia voi myös käyttää rajoittamaan, millä sivuilla lohko näkyy.

en: Upload icon image
fi: Lataa pikakuvake

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
fi: Jos sinulla ei ole suoraa yhteyttä palvelimen tiedostojärjestelmään, käytä tätä kenttää kuvakkeen siirtämiseen palvelimelle.

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
fi: Käyttäjät joilla on %outline-perm käyttöoikeudet voivat lisätä kaikentyyppistä sisältöä.

en: Administer book outlines
fi: Ylläpidä kirjojen  hierarkiaa

en: Add content and child pages to books
fi: Lisää sisältöä ja alisivuja kirjoihin

en: View printer-friendly books
fi: Näytä tulostinystävälliset kirjat

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
fi: Näytä kirjasivu ja kaikki sen alisivut tulostamisen helpottamiseksi. Tämä voi heikentää suorituskykyä.

en: The logo could not be uploaded.
fi: Logon lataaminen epäonnistui.

en: The favicon could not be uploaded.
fi: Faviconin lataus epäonnistui.

en: Branding
fi: Brändäys

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Logo path
fi: Logon polku
