Subsite (2.0.0) - en to he translation catalogue (17 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Value
he: ערך

en: Weight
he: משקל

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Unknown export format.
he: פורמט יצוא לא מוכר

en: Menus
he: תפריטים

en: Book navigation block display
he: תצוגת בלוק לניווט בספר

en: Path to custom icon
he: נתיב לסמל מותאם

en: Show block on all pages
he: הצגת הבלוק בכל הדפים

en: Show block only on book pages
he: הצגת הבלוק רק בדפי ספר

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
he: אם נבחר <em>הצגת הבלוק בכל הדפים</em>, הבלוק יכיל את כל התפריטים המיוצרים אוטומטית עבור כל הספרים באתר. אם נבחר <em>הצגת הבלוק רק בדפי ספר</em>, הבלוק תכיל רק תפריט אחד המתאים לספר של הדף הנוכחי. במקרה זה, אם הדף הנוכחי איננו ספר, לא יוצג אף בלוק. ניתן להשתמש גם ב-<em>הגדרות ניראות ספציפיות לדף</em> או הגדרות ניראות אחרות כדי להציג את הבלוק הזו באופן סלקטיבי.

en: Upload icon image
he: טעינת סמל סימניה

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
he: אם אין לכם גישה ישירה לקבצים על השרת, השתמשו בשדה זה כדי לטעון את קובץ סמל הסימניה.

en: View printer-friendly books
he: הצגת ספרים שהותאמו להדפסה

en: Branding
he: מיתוג

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Logo path
he: נתיב הלוגו
