Super Sitemap (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Priority
id: Prioritas

en: Action
id: Tindakan

en: Search
id: Pencarian

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: never
id: tidak pernah

en: User
id: Pengguna

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Caption
id: Keterangan

en: Changed
id: Berubah

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Custom URL
id: URL kustom

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Last modification date
id: Tanggal modifikasi terakhir

en: Change frequency
id: Ubah frekuensi

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Asc
id: Urutan turun
