Super Sitemap (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: Status
fa: وضعیت

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: never
fa: هرگز

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Caption
fa: عنوان

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Custom URL
fa: آدرس URL سفارشی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Operations links
fa: واصلهای عملیات

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Asc
fa: صعودی
