Super Sitemap (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Action
pt: Ação

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Predefinido

en: View
pt: Mostrar

en: never
pt: nunca

en: User
pt: Utilizador

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Criado em

en: Caption
pt: Legenda

en: Changed
pt: Alterado

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Custom URL
pt: URL personalizada

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Operations links
pt: Ligações de operações

en: Bulk update
pt: Atualização em massa

en: Asc
pt: Ascendente
