Supervisor (2.0.0-rc3) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Log
pt: Registo

en: Settings
pt: Definições

en: Date format
pt: Formato de data

en: Custom
pt: Personalizado

en: State
pt: Estado

en: Information
pt: Informação
