Svg Image (8.x-1.10) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Image
tr: Resim

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: No preview
tr: Önizleme yok

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
tr: Bu metin ekran okuyucuları ve arama motorları tarafından ve resim yüklenemediği zamanlarda kullanılacaktır.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
tr: Başlık fare resim üzerinde gezinirken ipucu olarak gösterilecektir.

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Preview image style
tr: Resim stilini önizle

en: no preview
tr: önizleme yok

en: The preview image will be shown while editing the content.
tr: İçerik düzenlenirken ön izleme resmi görüntülenecektir.

en: Image style
tr: Resim stili

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Responsive image
tr: Duyarlı görsel

en: Preview image style: @style
tr: @style isimli görsel stilini önizleyin
