Svg Image (8.x-1.13) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Title
da: Titel

en: Image
da: Billede

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: No preview
da: Intet preview

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
da: Denne tekst bruges af skærmlæsere, søgemaskiner og når billedet ikke kan indlæses.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
da: Titlen bruges som et værktøjstip når brugeren holder musen over billedet.

en: Alternative text
da: Alternativ tekst

en: Preview image style
da: Vis eksempel på format

en: no preview
da: intet eksempel

en: The preview image will be shown while editing the content.
da: Eksempelbilledet vises ved redigering af indholdet.

en: Image style
da: Billedformat

en: Link image to
da: Link billede til

en: Responsive image
da: Responsivt billede
