Svg Image (8.x-1.14) - en to he translation catalogue (13 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Image
he: תמונה

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Media
he: מדיה

en: No preview
he: אין תצוגה מקדימה

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
he: בטקסט הזה יעשו שימוש קוראי מסך ומנועי חיפוש, או שהוא יוצג כאשר לא ניתן לטעון את התמונה

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
he: הכותרת הזו מופיעה כ tooltip לעיני המשתמשים כאשר סמן העכבר  נמצא מעל התמונה.

en: Alternative text
he: כיתוב חילופי

en: Preview image style
he: סגנון תצוגה מקדימה של תמונה

en: no preview
he: אין תצוגה מקדימה

en: The preview image will be shown while editing the content.
he: תצוגה מקדימה של תמונה תופיע בזמן עריכת התוכן.

en: Image style
he: סגנון תמונה
