Svg Image (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Title
id: Judul

en: Image
id: Gambar

en: No preview
id: Tanpa pratinjau

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
id: Teks ini akan digunakan oleh pembaca layar, search engine, atau ketika gambar tidak bisa dimuat.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
id: Judul digunakan sebagai balon tip ketika pengguna mengarahkan kursor diatas gambar.

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Preview image style
id: Pratinjau gaya gambar

en: no preview
id: Tidak ada pratinjau

en: The preview image will be shown while editing the content.
id: Pratinjau gambar akan ditampilkan saat menyunting konten.

en: Preview image style: @style
id: Pratinjau gaya gambar: @style
