Svg Image (8.x-1.8) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Image
ja: 画像

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: No preview
ja: プレビューなし

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ja: このテキストは音声読み上げソフトや検索エンジン、画像が読み込めない時に利用されます。

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ja: このタイトルは画像の上にマウスを置いた時、ツールチップに表示されます。

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Preview image style
ja: 画像スタイルのプレビュー

en: no preview
ja: プレビューなし

en: The preview image will be shown while editing the content.
ja: コンテンツを編集中にプレビュー画像が表示されます。

en: Preview image style: @style
ja: 画像スタイルのプレビュー: @style
