Svg Image (8.x-1.9) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Image
ar: الصورة

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Media
ar: ميديا

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ar: سيتم استخدام هذا النص من طرف قارئات الشاشة، محركات البحث، أو عند الفشل بتحميل الصورة.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ar: يظهر العنوان عندما يمر سهم الماوس فوق الصورة.

en: Preview image style
ar: معاينة نمط الصورة

en: no preview
ar: لا توجد معاينة

en: The preview image will be shown while editing the content.
ar: سيتم عرض معاينة الصورة أثناء تعديل المحتوى.
