SVG Image Field (2.1.0) - en to th translation catalogue (21 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: File
th: ไฟล์

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Uses
th: ใช้

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
th: ข้อความนี้จะถูกใช้ โดยตัวอ่านหน้าจอ ,โปรแกรมค้นหา, หรือเมื่อไม่สามารถโหลดภาพ

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
th: ชื่อเรื่องจะใช้เป็นการแนะนำเครื่องมือเมื่อผู้ใช้เลื่อนเมาส์ไปที่ภาพ

en: Alternative text
th: ข้อความทางเลือก

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Upload destination
th: ที่หมายของการอัพโหลด

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
th: จำนวนได้รับอนุญาต

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
th: If no image is uploaded, this image will be shown on display.

en: Nothing
th: ไม่มีอะไร

en: @entity using @field
th: @entity โดยใช้ @field

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
th: รูปภาพทางเลือกของข้อความ สำหรับแอตทริบิวต์ 'alt' ของรูปภาพ

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
th: รูปภาพข้อความของชื่อเรื่อง สำหรับรูปภาพของ แอตทริบิวต์

en: Image to be shown if no image is uploaded.
th: ภาพที่จะแสดงถ้าไม่มีภาพอัพโหลด

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
th: ข้อความนี้จะถูกใช้ โดยตัวอ่านหน้าจอ โปรแกรมค้นหา และเมื่อไม่สามารถโหลดภาพ

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
th: <em>Title</em> field required

en: Configuring displays and form displays
th: การกำหนดค่าการแสดงผลและการแสดงรูปแบบ
