SVG Image Field (2.2.0-beta1) - en to ca translation catalogue (38 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Content
ca: Contingut

en: File
ca: Fitxer

en: Image
ca: Imatge

en: Image settings
ca: Paràmetres de configuració de les imatges

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Reference
ca: Referència

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: About
ca: Detalls

en: Uses
ca: Usos

en: Default image
ca: Imatge predeterminada

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ca: Aquest text serà utilitzat pels lectors de pantalla, els cercadors o quan les imatges no es puguin carregar.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan l'usuari passa el ratolí per sobre de la imatge.

en: Progress indicator
ca: Indicador de progrés

en: Alternative text
ca: Text alternatiu

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: Upload destination
ca: Destí de les càrregues

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ca: Seleccioneu on voleu emmagatzemar els fitxers finals. L'emmagatzemament de fitxers privats té una sobrecàrrega significant respecte els fitxers públics, però permet l'accés restringit als fitxers d'aquest camp.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
ca: El camp emmagatzema l'ID d'una imatge com un valor enter.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
ca: Si no es carrega cap imatge, al visualitzar el contingut es mostrarà aquesta.

en: Enable <em>Alt</em> field
ca: Habilita el camp <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
ca: Habilita el camp <em>Títol</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan el ratolí passa per sobre de la imatge.

en: Link image to
ca: Enllaça la imatge a

en: Nothing
ca: Res

en: @entity using @field
ca: @entity utilitza @field

en: <em>Alt</em> field required
ca: Cal un camp <em>alt</em>

en: <em>Title</em> field required
ca: El camp <em>Títol</em> és obligatori

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
ca: Si no es carrega cap imatge, aquesta imatge es mostrarà a la presentació i sobreescriurà la imatge predeterminada del camp.

en: Alternative image text, for the image's 'alt' attribute.
ca: Text alternatiu de la imatge, per l'atribut 'alt' de la imatge.

en: Image title text, for the image's 'title' attribute.
ca: Text del títol de la imatge, per l'atribut 'title' de la imatge.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
ca: La imatge que s'ha de mostrar si no se'n carrega cap.

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
ca: Aquest text serà utilitzat pels lectors de pantalla, motors de cerca i quan la imatge no es pugui carregar.

en: Enable Title field
ca: Habilita el camp Títol

en: Title field required
ca: Camp títol és obligatori

en: Making this field required is recommended.
ca: Es recomana fer aquest camp obligatori.

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
ca: L'atribut del títol s'utilitza com a descripció d'eina quan el ratolí passa per sobre de la imatge. No es recomana habilitar aquest camp ja que pot causar problemes amb els lectors de pantalla.
