SVG Image Field (2.3.3) - en to he translation catalogue (24 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Content
he: תוכן

en: File
he: קובץ

en: Image
he: תמונה

en: Image settings
he: הגדרות תמונה

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: About
he: אודות

en: Uses
he: שימושים

en: Default image
he: תמונת ברירת מחדל

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
he: בטקסט הזה יעשו שימוש קוראי מסך ומנועי חיפוש, או שהוא יוצג כאשר לא ניתן לטעון את התמונה

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
he: הכותרת הזו מופיעה כ tooltip לעיני המשתמשים כאשר סמן העכבר  נמצא מעל התמונה.

en: Progress indicator
he: מציין התקדמות

en: Alternative text
he: כיתוב חילופי

en: Upload destination
he: יעד לטעינה

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
he: בחרו היכן, בסופו של דבר, יישמרו הקבצים. אחסון קבצים פרטיים כרוך בתקורה  גבוהה בהרבה משל קבצים ציבוריים אבל מאפשר להגביל את הגישה לקבצים שהועלו באמצעות שדה זה.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
he: במידה ולא הועלתה תמונה לשדה, תופיע תמונת ברירת המחדל.

en: Enable <em>Alt</em> field
he: אפשר טקסט אלטרנטיבי (<em>Alt</em>)

en: Enable <em>Title</em> field
he: אפשר כותרת (<em>Title</em>)

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
he: הכותרת תופיע בבועית במעבר עכבר על התמונה.

en: Nothing
he: ללא

en: Image width.
he: רוחב התמונה.

en: Image height.
he: גובה תמונה.
