Svg Maps (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Label
de: Beschriftung

en: Add
de: Hinzufügen

en: Path
de: Pfad

en: Georgia
de: Georgien

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Generic
de: Allgemein

en: California
de: Kalifornien

en: About
de: Über

en: Ardennes
de: Ardennen

en: Class attribute
de: Klassen-Attribut

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Type provider
de: Typanbieter

en: Updating type provider configuration form.
de: Das Typ-Anbieter-Konfigurationsformular wird aktualisiert.

en: Ardeche
de: Ardèche

en: Ariege
de: Ariège

en: Bouches-du-Rhone
de: Bouches-du-Rhône

en: Correze
de: Corrèze

en: Cote-d'Or
de: Côte-d'Or

en: Cotes-d'Armor
de: Côtes d'Armor

en: Deux-Sevres
de: Deux-Sèvres

en: Drome
de: Drôme

en: Finistere
de: Finistère

en: Haute-Saone
de: Haute-Saône

en: Hautes-Pyrenees
de: Hautes-Pyrénées

en: Herault
de: Hérault

en: Ille-et-Villaine
de: Ille-et-Vilaine

en: Isere
de: Isère

en: La Reunion
de: La Réunion

en: Lozere
de: Lozère

en: Nievre
de: Nièvre

en: Puy-de-Dome
de: Puy de Dôme

en: Pyrenees-Atlantiques
de: Pyrénées-Atlantiques

en: Pyrenees-Orientales
de: Pyrénées-Orientales

en: Saone-et-Loire
de: Saône-et-Loire

en: Vendee
de: Vendée
