Svg Maps (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Code
it: Codice

en: Martinique
it: Martinica

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: New Mexico
it: Nuovo Messico

en: North Carolina
it: Carolina del Nord

en: North Dakota
it: Nord Dakota

en: South Carolina
it: Carolina del Sud

en: South Dakota
it: Sud Dakota

en: District of Columbia
it: Distretto di Columbia

en: About
it: Informazioni

en: Element
it: Elemento

en: Class attribute
it: Classi da aggiungere
