Svg Maps (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (33 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Label
oc: Etiqueta

en: Add
oc: Apondre

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Code
oc: Còde

en: Guadeloupe
oc: Guadalope

en: Martinique
oc: Martinica

en: Mayotte
oc: Maiòta

en: Alpes-de-Haute-Provence
oc: Aups d'Auta Provença

en: Hautes-Alpes
oc: Auts Aups

en: Alpes-Maritimes
oc: Aups Maritims

en: Vaucluse
oc: Vau Clusa

en: Arizona
oc: Arizòna

en: California
oc: Califòrnia

en: Louisiana
oc: Loïsiana

en: Minnesota
oc: Minnesòta

en: Mississippi
oc: Mississipí

en: Missouri
oc: Missorí

en: New Hampshire
oc: Nòu Hampshire

en: New Jersey
oc: Nòva Jersey

en: New Mexico
oc: Nòu Mexic

en: New York
oc: Nòva York

en: North Carolina
oc: Carolina del Nòrd

en: North Dakota
oc: Dakota del Nòrd

en: Pennsylvania
oc: Pensilvània

en: South Carolina
oc: Carolina del Sud

en: South Dakota
oc: Dakota del Sud

en: Texas
oc: Tèxas

en: Virginia
oc: Virgínia

en: West Virginia
oc: Virgínia Occidentala

en: About
oc: A prepaus
