Svg Maps (8.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (142 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Label
uk: Мітка

en: Add
uk: Додати

en: Path
uk: Шлях

en: Code
uk: Код

en: Georgia
uk: Грузія

en: Guadeloupe
uk: Гваделупа

en: Martinique
uk: Мартиніка

en: Mayotte
uk: Майотта

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Generic
uk: Загальне

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Alpes-de-Haute-Provence
uk: Верхні Альпи

en: Hautes-Alpes
uk: Верхні Альпи

en: Alpes-Maritimes
uk: Приморські Альпи

en: Var
uk: Вар

en: Vaucluse
uk: Воклюз

en: Alabama
uk: Алабама

en: Alaska
uk: Аляска

en: Arizona
uk: Арізона

en: Arkansas
uk: Арканзас

en: California
uk: Каліфорнія

en: Colorado
uk: Колорадо

en: Connecticut
uk: Коннектикут

en: Delaware
uk: Делавер

en: Florida
uk: Флорида

en: Hawaii
uk: Гаваї

en: Idaho
uk: Айдахо

en: Illinois
uk: Іллінойс

en: Indiana
uk: Індіана

en: Iowa
uk: Айова

en: Kansas
uk: Канзас

en: Kentucky
uk: Кентуккі

en: Louisiana
uk: Луїзіана

en: Maine
uk: Мен

en: Maryland
uk: Меріленд

en: Massachusetts
uk: Масачусетс

en: Michigan
uk: Мічиган

en: Minnesota
uk: Міннесота

en: Mississippi
uk: Міссісіпі

en: Missouri
uk: Міссурі

en: Montana
uk: Монтана

en: Nebraska
uk: Небраска

en: Nevada
uk: Невада

en: New Hampshire
uk: Нью-Гемпшир

en: New Jersey
uk: Нью-Джерсі

en: New Mexico
uk: Нью-Мексико

en: New York
uk: Нью-Йорк

en: North Carolina
uk: Північна Кароліна

en: North Dakota
uk: Північна Дакота

en: Ohio
uk: Огайо

en: Oklahoma
uk: Оклахома

en: Oregon
uk: Орегон

en: Pennsylvania
uk: Пенсільванія

en: Rhode Island
uk: Род-Айленд

en: South Carolina
uk: Південна Кароліна

en: South Dakota
uk: Південна Дакота

en: Tennessee
uk: Теннессі

en: Texas
uk: Техас

en: Utah
uk: Юта

en: Vermont
uk: Вермонт

en: Virginia
uk: Вірджинія

en: Washington
uk: Вашингтон

en: West Virginia
uk: Західна Вірджинія

en: Wisconsin
uk: Вісконсин

en: Wyoming
uk: Вайомінг

en: District of Columbia
uk: Округ Колумбія

en: About
uk: Про модуль

en: Element
uk: Елемент

en: Jura
uk: Юра

en: Ain
uk: Ен

en: Aisne
uk: Ена

en: Allier
uk: Альє

en: Ardennes
uk: Арденни

en: Aube
uk: Об

en: Aude
uk: Од

en: Aveyron
uk: Аверон

en: Calvados
uk: Кальвадос

en: Cantal
uk: Канталь

en: Charente
uk: Шаранта

en: Charente-Maritime
uk: Приморська Шаранта

en: Cher
uk: Шер

en: Corse-du-Sud
uk: Південна Корсика

en: Haute-Corse
uk: Верхня Корсика

en: Creuse
uk: Крьоз

en: Dordogne
uk: Дордонь

en: Doubs
uk: Ду

en: Eure
uk: Ер

en: Eure-et-Loir
uk: Ер і Луар

en: Gard
uk: Гар

en: Haute-Garonne
uk: Верхня Гаронна

en: Gers
uk: Жер

en: Gironde
uk: Жиронда

en: Indre
uk: Ендр

en: Indre-et-Loire
uk: Ендр-і-Луара

en: Landes
uk: Ланди

en: Loir-et-Cher
uk: Луар і Шер

en: Loire
uk: Луара

en: Haute-Loire
uk: Верхня Луара

en: Loire-Atlantique
uk: Атлантична Луара

en: Loiret
uk: Луаре

en: Lot
uk: Лот

en: Lot-et-Garonne
uk: Ло і Гаронна

en: Maine-et-Loire
uk: Мен і Луара

en: Manche
uk: Манш

en: Marne
uk: Марна

en: Haute-Marne
uk: Верхня Марна

en: Mayenne
uk: Майенн

en: Meurthe-et-Moselle
uk: Мьорт і Мозель

en: Meuse
uk: Мьоз

en: Morbihan
uk: Морбіан

en: Moselle
uk: Мозель

en: Nord
uk: Північний регіон

en: Oise
uk: Уаза

en: Orne
uk: Орн

en: Pas-de-Calais
uk: Па-де-Кале

en: Bas-Rhin
uk: Нижній Рейн

en: Haut-Rhin
uk: Верхній Рейн

en: Sarthe
uk: Сарта

en: Savoie
uk: Савойя

en: Haute-Savoie
uk: Верхня Савойя

en: Paris
uk: Париж

en: Seine-Maritime
uk: Приморська Сена

en: Seine-et-Marne
uk: Сена і Марна

en: Yvelines
uk: Івелін

en: Somme
uk: Сомма

en: Tarn
uk: Тарн

en: Tarn-et-Garonne
uk: Тарн і Гаронна

en: Vienne
uk: Вьєнна

en: Haute-Vienne
uk: Верхня Вьєнна

en: Vosges
uk: Вогези

en: Yonne
uk: Йонна

en: Territoire de Belfort
uk: Територія Бельфор

en: Essonne
uk: Ессонн

en: Hauts-de-Seine
uk: Верхня Сена

en: Seine-Saint-Denis
uk: Сена-Сен-Дені

en: Val-de-Marne
uk: Валь-де-Марн

en: Val-d'Oise
uk: Валь-д'Уаз

en: Guyane
uk: Гвіана

en: Class attribute
uk: Атрибут Class

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
