Swapcard (1.0.9) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Private
id: Privat

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: On
id: Pada

en: Date
id: Tanggal

en: Image
id: Gambar

en: Off
id: Matikan

en: Location
id: Lokasi

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Session ID
id: ID Sesi

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Events
id: Acara

en: Clear
id: Bersihkan

en: Purge
id: Hapus

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: @label ID
id: ID @label
