Swapcard (1.1.0) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Type
fil: Uri

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Date
fil: Petsa

en: Promoted to front page
fil: Itinaas sa unang pahina
