Swift Mailer (8.x-2.1) - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Mail
nl: E-mail

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Mode
nl: Modus

en: Send
nl: Versturen

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Plain Text
nl: Gewone tekst

en: SMTP Port
nl: SMTP-poort

en: Encryption
nl: Encryptie

en: Port
nl: Poort

en: Messages
nl: Berichten

en: - Please select -
nl: - Selecteer -

en: SMTP server
nl: SMTP-server

en: Character set
nl: Tekenset

en: Text format
nl: Tekstopmaak

en: Message settings
nl: Berichtinstellingen

en: No Encryption
nl: Geen encryptie

en: Character Set
nl: Tekenset

en: Sendmail path
nl: Sendmail-pad

en: Kind regards
nl: Vriendelijke groet

en: The Swift Mailer module
nl: De Swift Mailer-module

en: Swift Mailer has been successfully configured!
nl: Swift Mailer is succesvol ingesteld!

en: Credential provider
nl: Aanbieder van inloggegevens

en: HTML (recommended)
nl: HTML (aanbevolen)

en: Keep existing
nl: Bestaande behouden

en: HTML formatting
nl: HTML-opmaak

en: The Swift Mailer library is no longer maintained.
nl: De Swift Mailer-bibliotheek wordt niet langer onderhouden.

en: Replacement module: <a href="/project/symfony_mailer">Symfony Mailer</a>
nl: Vervangende module: <a href="/project/symfony_mailer">Symfony Mailer</a>
