swiper (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: List
oc: Listar

en: None
oc: Pas cap

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Options
oc: Opcions

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Default settings
oc: Paramètres per defaut

en: Advanced Options
oc: Opcions avançadas

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Speed
oc: Velocitat

en: Direction
oc: Direccion
