Swiper formatter (1.0.7) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: ID
hi: आईडी

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Other
hi: अन्य

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Direction
hi: दिशा

en: Uses
hi: उपयोग
