Swiper formatter (2.0.1-beta2) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Default
cy: Diofyn

en: Horizontal
cy: Llorweddol

en: Vertical
cy: Fertigol

en: Custom
cy: Addasu

en: Other
cy: Arall

en: Direction
cy: Cyfeiriad
