Swiper formatter (2.0.1-beta3) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Weight
bn: ভর

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
