Swiper formatter (2.0.1-beta3) - en to ne translation catalogue (13 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Weight
ne: वजन

en: Label
ne: लेबल

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: ID
ne: परिचय

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा

en: Direction
ne: दिशा

en: Pagination
ne: पृष्ठांकन
