Swiper formatter (2.0.1) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: Weight
uk: Вага

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Custom
uk: Власний

en: Number of rows
uk: Кількість рядків

en: Other
uk: Інше

en: Loop
uk: Цикл

en: Rows
uk: Рядки

en: Fade
uk: Згасання

en: Slide
uk: Сковзання

en: Fill
uk: Залити

en: Package
uk: Пакунок

en: Local
uk: Локаль

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Column
uk: Колонка

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Draggable
uk: Доступне для перенесення

en: Direction
uk: Напрям

en: Row
uk: Рядок

en: Uses
uk: Використання

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Dialog
uk: Вікно

en: Transition speed
uk: Швидкість переходу

en: Fixed width
uk: Фіксована ширина

en: Modal
uk: Модальне

en: Cube
uk: Куб

en: Auto resize
uk: Автоматична зміна розміру

en: Fraction
uk: Дріб

en: Rendered entity
uk: Згенерована сутність

en: Flip
uk: Розвернути

en: Breakpoint
uk: Точка переходу

en: Breakpoints
uk: Точки переходу

en: Bullets
uk: Кульки

en: Navigation settings
uk: Налаштування навігації

en: Scrollbar
uk: Смуга прокрутки

en: Custom link
uk: Власне посилання

en: Cards
uk: Картки

en: Dialog width
uk: Ширина діалогу

en: Dialog title
uk: Назва діалогу

en: Dialog height
uk: Висота діалогу
