Drupal Symfony Mailer (1.0.0-alpha10) - en to it translation catalogue (62 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Remove
it: Elimina

en: Priority
it: Priorità

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: Theme
it: Tema

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Create
it: Crea

en: Available updates
it: Aggiornamenti disponibili

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: Normal
it: Normale

en: Warning
it: Avviso

en: Address
it: Indirizzo

en: State
it: Stato

en: Send
it: Invia

en: Recipient
it: Destinatario

en: Configuration
it: Configurazione

en: Port
it: Porta

en: Display name
it: Nome visualizzato

en: Entity
it: Entità

en: User name
it: Nome utente

en: Complete
it: Completo

en: Account blocked
it: Profilo utente bloccato

en: Addresses
it: Indirizzi

en: Host name
it: Nome host

en: Auto-reply
it: Risposta automatica

en: Set as default
it: Imposta come predefinito

en: Add element
it: Aggiungi elemento

en: Site email address
it: Indirizzo e-mail del sito

en: Password recovery
it: Recupero password

en: Account activation
it: Attivazione profilo utente

en: Account cancellation confirmation
it: Conferma di eliminazione del profilo utente

en: An administrator created an account for you at [site:name]
it: Un amministratore ha creato un profilo utente per te su [site:name]

en: Import configuration
it: Importa la configurazione

en: Add and configure
it: Aggiungi e configura

en: Import all
it: Importa tutto

en: Admin (user awaiting approval)
it: Admin (utente in attesa di approvazione)

en: Account created by administrator
it: Profilo creato dall'amministratore

en: Registration confirmation (No approval required)
it: Conferma iscrizione (Nessuna approvazione richiesta)

en: Registration confirmation (Pending approval)
it: Conferma iscrizione (Approvazione richiesta)

en: Account cancelled
it: Profilo utente eliminato

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
it: Impossibile mandare email. Contatta l'amministratore del sito se il problema persiste.

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
it: Richiesta rimozione profilo per [user:display-name] su [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
it: Informazioni di autenticazione sostitutive per [user:display-name] su [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
it: Dettagli profilo per [user:display-name] su [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
it: Dettagli del profilo per [user:display-name] su [site:name] (in attesa dell'approvazione dell'amministratore)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
it: Dettagli profilo per [user:display-name] su [site:name] (bloccato)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
it: Dettagli profilo per [user:display-name] su [site:name] (eliminato)
