Symfony Mailer (1.0.0-alpha9) - en to ja translation catalogue (74 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Subject
ja: 件名

en: Remove
ja: 削除

en: Priority
ja: 優先度

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: Password
ja: パスワード

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Summary
ja: 概要

en: High
ja: 高い

en: Low
ja: 低い

en: Theme
ja: テーマ

en: Unknown
ja: 不明

en: Mail
ja: メール

en: Create
ja: 作成

en: Available updates
ja: 利用可能なアップデート

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: Normal
ja: ノーマル

en: Warning
ja: 警告

en: Address
ja: 住所

en: State
ja: 状態

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Email subject
ja: 件名

en: Validate
ja: 確認

en: Port
ja: ポート

en: Display name
ja: 表示名

en: Entity
ja: エンティティ

en: Plugin
ja: プラグイン

en: User name
ja: ユーザー名

en: Complete
ja: 完了

en: Inline CSS
ja: インラインCSS

en: SMTP port
ja: SMTP ポート

en: Account blocked
ja: アカウントブロック

en: Addresses
ja: 住所

en: Add address
ja: 住所を追加

en: Skip
ja: スキップ

en: Host name
ja: ホスト名

en: Add policy
ja: ポリシーを追加

en: Edit policy
ja: ポリシーを編集する

en: Auto-reply
ja: 自動返信

en: Set as default
ja: デフォルトに設定

en: Command
ja: コマンド

en: HTML to text
ja: HTMLテキスト

en: Policy
ja: ポリシー

en: Add element
ja: 要素を追加

en: Site email address
ja: サイトのメールアドレス

en: Password recovery
ja: パスワード再発行

en: Account activation
ja: アカウントの有効化

en: Account cancellation confirmation
ja: アカウント無効化の確認

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ja: [site:name]でのアカウントが管理者によって発行されました。

en: Import configuration
ja: 構成をインポート

en: Confirmation for [site:name]
ja: [site:name] の確認

en: Import all
ja: すべてインポート

en: Admin (user awaiting approval)
ja: 管理者（ユーザー承認待ち）

en: Account created by administrator
ja: 管理者が作成したアカウント

en: Registration confirmation (No approval required)
ja: 登録の確認 (承認不要)

en: Registration confirmation (Pending approval)
ja: 登録の確認 (承認待ち)

en: Account cancelled
ja: アカウント取り消し

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
ja: メールを送信できません。問題が続く場合は、サイト管理者に連絡してください。

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ja: [site:name] での [user:display-name] のアカウントキャンセルのリクエスト

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ja: [site:name]での[user:display-name]さんの代替ログイン情報

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ja: [site:name] の [user:display-name] のアカウント詳細

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ja: [site:name] の [user:display-name] のアカウント詳細 (管理者の承認待ち)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ja: [user:display-name] の [site:name] の情報 (ブロック)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ja: [site:name] での [user:display-name] さんのアカウントの詳細 (キャンセル)
