Drupal Symfony Mailer (1.1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Subject
tr: Konu

en: Remove
tr: Kaldır

en: Priority
tr: Öncelik

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Summary
tr: Özet

en: High
tr: Yüksek

en: Low
tr: Düşük

en: Theme
tr: Tema

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Issue
tr: Konu

en: Mail
tr: Posta

en: Create
tr: Oluştur

en: Available updates
tr: Mevcut güncellemeler

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: E-mail address
tr: E-posta adresi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: Send
tr: Gönder

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Email subject
tr: E-posta konusu

en: Display name
tr: Gösterilen isim

en: Entity
tr: Nesne

en: Email body
tr: E-posta metni

en: Plugin
tr: Eklenti

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Complete
tr: Tamam

en: Account blocked
tr: Hesap engellendi

en: Addresses
tr: Adresler

en: Skip
tr: Atla

en: Host name
tr: Sunucu adı

en: Auto-reply
tr: Otomatik cevapla

en: Set as default
tr: Varsayılan olarak ayarla

en: Null
tr: Boş

en: Site email address
tr: Site e-posta adresi

en: Password recovery
tr: Parola kurtarma

en: Account activation
tr: Hesap etkinleştirme

en: Account cancellation confirmation
tr: Hesap iptal onayı

en: An administrator created an account for you at [site:name]
tr: Bir yönetici [site:name] sitesinde sizin için bir hesap oluşturdu

en: Import configuration
tr: Yapılandırmayı içe aktar

en: Add and configure
tr: Ekle ve yapılandır

en: Import all
tr: Tümünü içe aktar

en: Admin (user awaiting approval)
tr: Yönetici (onay bekleyen kullanıcı )

en: Account created by administrator
tr: Sistem yöneticisi tarafından oluşturulan hesap

en: Registration confirmation (No approval required)
tr: Kayıt onayı (Onay gerekmiyor)

en: Registration confirmation (Pending approval)
tr: Kayıt onayı (Onay beklemede)

en: Account cancelled
tr: Hesap iptal edildi

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
tr: E-posta gönderilemiyor. Sorun devam ederse site yöneticisi ile irtibata geçin.

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] hesabı iptali [user:display-name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] oturum açma bilgilerinde değişiklik

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] için hesap ayrıntıları

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (yönetici onayı bekliyor)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (engellendi)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (iptal edildi)
