Drupal Symfony Mailer (1.6.0-beta1) - en to pt translation catalogue (74 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Remove
pt: Remover

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Priority
pt: Prioridade

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Test
pt: Testar

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Summary
pt: Resumo

en: High
pt: Alta

en: Low
pt: Baixa

en: Theme
pt: Tema

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Issue
pt: Problema

en: Mail
pt: Correio

en: Create
pt: Criar

en: Available updates
pt: Atualizações disponíveis

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Address
pt: Morada

en: State
pt: Estado

en: Send
pt: Enviar

en: Recipient
pt: Destinatário

en: Configuration
pt: Configuração

en: Email subject
pt: Assunto do email

en: Override
pt: Substituir

en: Validate
pt: Validar

en: Port
pt: Porta

en: Display name
pt: Nome da vista

en: Entity
pt: Entidade

en: Email body
pt: Corpo do email

en: User name
pt: Nome de utilizador

en: Account blocked
pt: Conta bloqueada

en: Addresses
pt: Endereços

en: Add address
pt: Adicionar morada

en: Host name
pt: Nome do host

en: Receipt
pt: Recibo

en: Auto-reply
pt: Resposta automática

en: Set as default
pt: Definir como padrão

en: Null
pt: Nulo

en: Contact form
pt: Formulário de contacto

en: Personal contact form
pt: Formulário de contacto pessoal

en: Warnings
pt: Avisos

en: Add element
pt: Adicionar elemento

en: Site email address
pt: Endereço de email do sítio

en: Password recovery
pt: Recuperação de senha

en: Account activation
pt: Ativação de conta

en: Account cancellation confirmation
pt: Confirmação de cancelamento de conta

en: Import configuration
pt: Importar configuração

en: Admin (user awaiting approval)
pt: Admin (utilizador a aguardar aprovação)

en: Account created by administrator
pt: Conta criada pelo administrador

en: Registration confirmation (No approval required)
pt: Confirmação de registo (Não é necessária aprovação)

en: Registration confirmation (Pending approval)
pt: Confirmação de registo (aprovação pendente)

en: Account cancelled
pt: Conta cancelada

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
pt: Não foi possível enviar o email. Contacte o administrador do sítio caso o problema persista.

en: Resend receipt
pt: Reenviar recipiente

en: Add transport
pt: Adicionar transporte

en: Default headers
pt: Cabeçalhos padrão

en: Set default headers.
pt: Defina os cabeçalhos padrão.

en: Sets the email subject.
pt: Define o assunto do e-mail.
