Drupal Symfony Mailer (2.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (65 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Subject
da: Emne

en: Remove
da: Fjern

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Priority
da: Prioritet

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: Theme
da: Tema

en: Unknown
da: Ukendt

en: Issue
da: Udgave

en: Mail
da: E-mail

en: Create
da: Opret

en: Available updates
da: Opdateringer

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Recipient
da: Modtager

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Email subject
da: Email emne

en: Override
da: Overskriv

en: Confirmation
da: Bekræftelse

en: Display name
da: Display

en: Email body
da: Email indhold

en: User name
da: Brugernavn

en: Account blocked
da: Konto blokeret

en: Addresses
da: Adresser

en: Add address
da: Tilføj adresse

en: Host name
da: Værtsnavn

en: Receipt
da: Kvittering

en: Auto-reply
da: Autosvar

en: Set as default
da: Angiv som standard

en: Policy
da: Betingelser

en: Warnings
da: Advarsler

en: Add element
da: Tilføj element

en: Site email address
da: Sitets e-mail-adresse

en: Password recovery
da: Genudsendelse af adgangskode

en: Account activation
da: Kontoaktivering

en: Account cancellation confirmation
da: Bekræftelse af opsigelse

en: Simplenews subscriber
da: Simplenews abonnent

en: Email theme
da: E-mail tema

en: Admin (user awaiting approval)
da: Admin (bruger afventer godkendelse)

en: Account created by administrator
da: Konto oprettet af administrator

en: Registration confirmation (No approval required)
da: Bekræftelse af registrering (Ingen godkendelse påkrævet)

en: Registration confirmation (Pending approval)
da: Bekræftelse af registrering (Afventer godkendelse)

en: Account cancelled
da: Konto annulleret

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
da: Kan ikke sende e-mail. Kontakt sitets administrator hvis problemet fortsætter.

en: @name (not verified)
da: @name (ikke efterprøvet)

en: Delete policy
da: Slet politik
