Drupal Symfony Mailer (2.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (80 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Remove
pt: Remover

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Priority
pt: Prioridade

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Summary
pt: Resumo

en: High
pt: Alto

en: Low
pt: Baixo

en: Theme
pt: Tema

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Issue
pt: Ocorrência

en: Mail
pt: E-mail

en: Create
pt: Criar

en: Site name
pt: Nome do site

en: Available updates
pt: Atualizações disponíveis

en: Sender
pt: Remetente

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Plain text
pt: Texto puro

en: Address
pt: Endereço

en: State
pt: Estado

en: Send
pt: Enviar

en: Recipient
pt: Destinatário

en: Configuration
pt: Configurações

en: Logo URL
pt: URL do logo

en: Override
pt: Sobrescrever

en: Confirmation
pt: Confirmação

en: Port
pt: Porta

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Display name
pt: Mostrar o nome

en: Entity
pt: Entidade

en: Email body
pt: Corpo do email

en: User name
pt: Nome do usuário

en: Account blocked
pt: Conta bloqueada

en: Addresses
pt: Endereços

en: Add address
pt: Adicionar endereço

en: From header
pt: Cabeçalho From

en: Auto-reply
pt: Resposta automática

en: Set as default
pt: Definir como padrão

en: Command
pt: Comando

en: Available variables:
pt: Variáveis disponíveis:

en: Inline images
pt: Imagens dentro do texto

en: Store name
pt: Nome da loja

en: Native
pt: Nativo

en: Verify
pt: Verificar

en: Null
pt: Nulo

en: Policy
pt: Política

en: Warnings
pt: Alertas

en: Change password
pt: Alterar senha

en: Site email address
pt: Endereço de e-mail do site

en: Sender name
pt: Nome do Remetente

en: Password recovery
pt: Recuperar senha

en: Account activation
pt: Ativação de conta

en: Account cancellation confirmation
pt: Confirmação de cancelamento da conta

en: Order number
pt: Número do pedido

en: Add and configure
pt: Adicionar e configurar

en: Admin (user awaiting approval)
pt: Administrador (usuário aguardando aprovação)

en: Verify peer
pt: Verificar par

en: Local domain
pt: Domínio local

en: Account created by administrator
pt: Conta criada pelo administrador

en: Registration confirmation (No approval required)
pt: Confirmação de registro (nenhuma aprovação é necessária)

en: Registration confirmation (Pending approval)
pt: Confirmação de registro (aprovação pendente)

en: Account cancelled
pt: Conta cancelada

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
pt: Não foi possível enviar o email. Contate o administrador do site se o problema persistir.

en: @name (not verified)
pt: @name (não verificado)
