Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: None
ru: Нет

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Upload image
ru: Загрузка изображения

en: Align
ru: Выравнивание

en: Close
ru: Закрыть

en: Caption
ru: Подпись

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Next »
ru: Следующий »

en: Alternative text
ru: Альтернативный текст

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: {current} of {total}
ru: {current} из {total}

en: « Prev
ru: « Предыдущий

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Uploads disabled
ru: Отправки отключены

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
ru: Отправки включены, максимальный размер: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
ru: Краткое описание для слабовидящих
