Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: None
uk: Немає

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Upload image
uk: Відвантажити зображення

en: Align
uk: Вирівнювання

en: Close
uk: Закрити

en: Caption
uk: Підпис

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Next »
uk: Наступна »

en: Alternative text
uk: Альтернативний текст

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: {current} of {total}
uk: {current} з {total}

en: « Prev
uk: « Попередня

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Uploads disabled
uk: Відвантаження вимкнено

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
uk: Відвантаження увімкнені, максимальний розмір: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
uk: Короткий опис для слабозорих

en: Использовать водяной знак в всплывающем окне?
uk: Використовувати водяний знак у спливному вікні?
