Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.1) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: None
hu: Nincs

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Save
hu: Mentés

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Align
hu: Igazítás

en: Close
hu: Bezár

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Next »
hu: Következő »

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: Image style
hu: Képstílus

en: {current} of {total}
hu: {current} / {total}

en: « Prev
hu: « Előző

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Uploads disabled
hu: Feltöltések letiltva

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
hu: Feltöltések engedélyezve, max méret: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
hu: Rövid leírás látássérültek számára
