Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.1) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: None
pl: Brak

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Save
pl: Zapisz

en: Upload image
pl: Wyślij obraz

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Close
pl: Zamknij

en: Caption
pl: Podpis

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Next »
pl: Następne »

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: {current} of {total}
pl: {current} z {total}

en: « Prev
pl: « Poprzednie

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Uploads disabled
pl: Wyłączono wysyłanie plików

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
pl: Włączono wysyłanie plików, maksymalny rozmiar: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
pl: Krótki opis dla osób z wadą wzroku
