Ckeditor img styles & colorbox (8.x-1.3) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: None
da: Ingen

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Save
da: Gem

en: Upload image
da: Upload billede

en: Align
da: Justér

en: Close
da: Luk

en: Caption
da: Undertekst

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Alternative text
da: Alternativ tekst

en: Image style
da: Billedformat

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Uploads disabled
da: Uploads deaktiveret

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
da: Uploads er aktiveret, maksimal størrelse: @size @dimensions

en: Short description for the visually impaired
da: Kort beskrivelse til svagtseende
